Sevilla i ofron Sergio Ramosit një ofertë pesë vjeçare - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sevilla i ofron Sergio Ramosit një ofertë pesë vjeçare

NULL NULL
11/06/2021

Klubi i Sevillas i ka ofruar lojtarit të Real Madridit, Sergi Ramos, një ofertë për t`u transferuar në këtë klub, përderisa i ka mbetur edhe pak javë deri në përfundim të kontratës.

Sevilla është gati të mirëpresë Sergio Ramos duke i ofruar mbrojtësit një marrëveshje pesë vjeçare, sipas El Primer Palo.

Ramos erdhi përmes nivelit të të rinjve të Sevillas, para se të bashkohej me Real Madridin më 2005, duke u bërë një legjendë e klubit në Santiago Bernabeu, raporton Goal, përcjell Klankosova.tv.

Megjithatë ai është jashtë kontratës në Real këtë muaj dhe mund të kthehet te Sevilla, e cili thuhet se ka ofruar një marrëveshje që do t’ia mundësonte atij të luante deri në moshën 40 vjeçare.