Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sadri Ferati: Duhet të pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese

NULL NULL
16.12.2015 18:35

Të ftuar në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës sonte janë, Ahmet Isufi – nënkryetar i AAK-së si dhe Sadri Ferati – deputet i LDK-së.

Me ta është duke u diskutuar për refuzimin nga BE-ja dhe krizën politike.

Ferati është shprehur se fjalimi vjetor i Presidentës që do të mbahet nesër nuk duhet të ndalohet nga opozita.

“Presidentja duhet të konsiderohet jashtë këtij kontesti, dhe kish me qenë gabim akoma më i madh”.

Sipas tij vendimi më i mirë që mund të bëjë opozita është që të pres vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

“Rruga më e mirë për të gjithë kishte me qenë duke e pritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, sepse është organi kompetent gjithashtu edhe të pritet vendimi i ekspertëve”.

“Është mirë që opozita të tregoj a po i pengon funksionimi i institucioneve apo këto dy çështje”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.