Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qytetarët pas heqjes së vizave: Diasporë, ne po vijmë (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 09.03.2023 20:21
liberalizimi i vizave

Drita e fundit e gjelbër që u desh të jepej, u dha.

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian votoi, të enjten, pro liberalizimit të vizave për Kosovën, raporton Klan Kosova.

Dy pengesat e fundit për lëvizje të lirë në zonën Schengen të qytetarëve të vendit ballkanik janë miratimi në parlamentin e BE-së dhe nënshkrimi e publikimi i vendimit në gazetën zyrtare të BE-së.

Ky lajm, që u prit 11 vjet, gëzoi kosovarët të cilët menjëherë nisën të mendojnë se ku do të shkojnë për vizita. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.