Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prishtinë: Zjarrfikësi lëndohet gjatë intervenimit për ta shuar zjarrin

NULL NULL
20.02.2024 13:10

Një zjarrfikësi ka pësuar një lëndim derisa ishte duke intervenuar për ta shuar zjarrin në një objekt në Prishtinë, në rrugën “Ukshin Hoti”.

Komandanti i zjarrfikësve në kryeqytet Malë Gashi, tha për Klankosova.tv se lëndimet janë të lehta.

“Jo, lëndimet janë krejt të vogla. S’ka diçka për t’u shqetësuar. Ka gërvishtje të vogla në gisht e s’ka nevojë as për qepje”, tha ai për Klankosova.tv

Rastin e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, tha për Klankosova.tv se nuk ka persona të lënduar nga ky rast.

Zjarr në një objekt banesor në Prishtinë

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.