Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pjesëtarë të KFOR-it ‘i masin’ forcat me serbët lokalë në Leposaviq (VIDEO)

NULL NULL
06.06.2023 14:23

Sot serbët lokalë nga Leposaviqi ‘garuan’ kundër pjesëtarëve të KFOR-it amerikan në tërheqjen e litarit.

Gjatë ditës së sotme kanë vazhduar “Lojërat sportive të punëtorëve 2023”, të cilat kanë filluar dje.

Megjithëse, serbët dolën të protestonin edhe sot, shkruan KoSSev, transmeton Klankosova.tv.

Këto lojëra tradicionalisht luhen në Leposaviq për më shumë se 45 vjet.

Kësaj radhe morën pjesë edhe pjesëtarët amerikanë të KFOR-it, të cilët përfundimisht fituan me rezultat 2:1 në duel me serbët e Leposaviqit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.