Pesë “Kosova”-t e Jusuf Buxhovit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pesë “Kosova”-t e Jusuf Buxhovit (VIDEO)

NULL NULL
13/11/2015

Vepra “Kosova”, me pesë vëllime e Jusuf Buxhovit do të përkthehet edhe në shumë gjuhë botërore.

Kushtu u tha edhe nga Vikari i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Lush Gjergji, njofton Klan Kosova.

“Antika”, “Mesjeta”, “Perandoria Osmane”, ”Kosova  1912-1945”, dhe “ Kosova 1945-1999” bile pritet të bëhen gati edhe për lexuesit e studiuesit botëror.

Të interesuarit në këtë literaturë do të gjejnë konstatime të rëndësishme për historinë e Kosovës.

Kronikë nga Flutra Nushi.