Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peja nuk ia doli ta fitoi Ligen Ballkanike

NULL NULL
30.04.2023 23:09
Basketboll
Foto ilustruese, topi i basketit

Peja nuk ia doli të kthehet në shtëpi me trofe.

Kjo pasi klubi kosovar u mposht në finale të Ligës Ballkanike nga Hapoel Beer Sheva/Dimona.

Ndeshja përfundoi me rezultat 101:95 në palestrën “Obshtinska”, në Stara Zagora të Bullgarisë.

Tek klubi pejan, më të dalluarit ishin David Joseph me 31 pikë e Brad Waldow, që ia shtoi edhe 23 të tjera.

Derisa tek fituesit, ata që spikatën me lojën e tyre ishin David Efiyani, me 28 pikë i ndihmuar nga Greg Whittington, me 23 pikë.

Ndërkaq,  Beroe nikoqirët që organizuan “Final Four”, e që u eliminuan nnë gjysnëfinale nga ekipi kosovar, u stolisën me medaljen e bronztë.

Ata mposhtën në ndeshjen për vendin e tretë mposhtën ekipin nga Mali i Zi, Milenijum Kodio,  me rezultat 100:87/Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.