Paqarada debuton me asistim tek St.Pauli

Paqarada debuton me asistim tek St.Pauli

NULL NULL
2 muaj më parë

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada, ka debutuar me asistim në skuadrën e re.

Anësori dhuroi një pasim fantastik për bashkëlojtarin Knoll në minutën e 7-të të ndeshjes për epërsinë fillestare të klubit të tij, St.Pauli, kundër Elversbergut, transmeton Klan Kosova.

Por, kontribut i tij ishte jo i mjaftueshëm pasi klubi i tij është mposhtur me rezultatin 4:2, në fund të duelit.

Kështu St.Pauli eliminohet nga Kupa e Gjermanisë qysh në raundin e parë dhe tashmë i mbetet të jetë e koncentruar në Bundesliga 2 për fillimin e sezonit të ri që pritet të nis këtë fundjavë.