Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani për gjenocidin në Srebrenicë: Kujtesë e mizorisë njerëzore

NULL NULL
11.07.2024 09:44
Presientja e Kosovës, Vjosa Osmani. Foto: AP
Presientja e Kosovës, Vjosa Osmani. Foto: nga arkivi | AP

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar gjenocidin e Srebrenicës, në 29 vjetorin e saj.

Osmani tha se masakra e bërë nga regjimi gjenocidal i Millosheviqit, janë kujtesë e mizorisë njerëzore.

“Srebrenica nuk është vetëm një vend në hartë, por një simbol i nevojës së vazhdueshme për drejtësi”, tha ajo.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.