Osmani kujton viktimat e lagjes “Dardania” në Pejë të vrarë gjatë luftës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani kujton viktimat e lagjes “Dardania” në Pejë të vrarë gjatë luftës

NULL NULL
27.03.2023 12:02

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar 40 burra, gra e fëmijë të lagjes “Dardania” në Pejë, të vrarë barbarisht nga forca të regjimit gjenocidal të Serbisë.

“Më 27 mars të vitit 1999, 40 burra, gra e fëmijë të lagjes ‘Dardania’ në Pejë, u vranë barbarisht nga forca të regjimit gjenocidal të Serbisë”, ka thënë ajo.

“Sot i nderojmë të gjithë ata që u vranë në këtë ditë të trishtë dhe bashkëndjejmë me familjet e tyre”.

“Ne jemi të vendosur që kujtimin për ta dhe betejën për drejtësi të mos i ndalojmë asnjëherë!”.

klankosova.tv