Nuggets e fitojnë finalen e parë të Perendimit ndaj Lakers (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nuggets e fitojnë finalen e parë të Perendimit ndaj Lakers (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 17.05.2023 07:50

Denver Nuggets e ka fituar ndeshjen e parë të serisë finale të Perendimit në NBA ndaj Los Angeles Lakers me rezultatin 132-126.

Lider i fituesve ishte Nikola Jokiç me 34 pikë, 21 kërcime dhe 14 asistime, ndërsa tek humbësit u dallua Anthony Davis me 40 pikë dhe 10 kërcime.

Ndeshja e dytë mes Nuggets dhe Lakers zhvillohet në mëngjesin e së premtes me kohën tonë lokale.

 

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO