Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një qenush u shpëtua nga tubi i kanalizimeve në Teksas (VIDEO)

NULL NULL
21.11.2023 14:31
QENUSHI

Ekipet e ujësjellësit në Teksas erdhën në shpëtimin e një qenushi që ra në një kanal kanalizimesh dhe mbeti i bllokuar në një tub.

Nga Sistemi i Ujit San Antonio thanë se ekuipazhet u përgjigjën të hënën mbrëma kur tre këlyshë ranë në kanalin e kanalizimeve në rrugën Brunswick në anën jugore të qytetit.

Zjarrfikësit ishin në gjendje të tërhiqnin dy nga këlyshët, por i treti u bllokua në një tub jashtë mundësive të tyre.

Ekuipazhet e SAWS përdorën një kamerë për të gjetur qenushin dhe për ta shtyrë atë disa metra derisa të mund të arrihej nga shpëtuesit.

Këlyshi, i quajtur Pipa nga shpëtimtarët, u dërgua në Shërbimet e Kujdesit të Kafshëve në San Antonio.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.