Një person u lëndua në Minierën e Novobërdës, dërgohet në QKUK - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një person u lëndua në Minierën e Novobërdës, dërgohet në QKUK

NULL NULL
08.04.2023 09:46
miniera e novoberdes

Një person raportohet se ëshët lënduar derisa po punonte në Minierën e Novobërdës, të shtunën rreth orës 3.

Sipas policisë, viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor dhe më pas është liruar për në shtëpi.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar punëtor në minierën e Novobërdës aksidentalisht ishte lënduar në vendin e tij të punës. I lënduari ishte dërguar në QKUK-së dhe pas ndihmës mjekësore është liruar për në shtëpi”, thuhet në raportin e policisë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.