Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një “Perandor” i ri ka lindur në botën e futbollit, ai është djali i Adrianos

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 17.04.2023 11:11

Adriano Carvalho Ribeiro, djali i legjendës Adriano, ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale me ekipin brazilian, Serrano.

Adriano Jr erdhi nga ekipet e të rinjve të Gremio dhe Boavista dhe tashmë ka shënuar 20 gola në 27 ndeshje për klubin e tij aktual.

“Ky moment është realizimi i një ëndrre për mua.Momenti kur më kërkuan të luaj me Serranon ishte diçka që nuk do ta harrojë asnjëhere në jetë”, tha Adriano Jr”, tha Adriano Carvalho Ribeiro, njofton Klankosova.tv.

Babai i Carvalho Ribeiro, Adriano pati një karrierë fantastike dhe do të mbahet në mend gjithmonë si njëri ndër sulmuesit më të mirë i të gjitha kohërave në futboll.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.