Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nënkryetari i Federatës së Mësuesve të Illinois viziton Kosovën

NULL NULL
07.06.2023 07:48

Sot në Kosovë do të qëndrojë për vizitë nënkryetari i Federatës së Mësuesve të shtetit amerikan Illionis, Dan Montgomery.

Stacioni i tij i parë do të jetë qyteti i Ferizajt ku nga ora 10:00 do të nisë një takim me kryetarin e kësaj komune, Agim Aliun.

Më vonë ai me ftesën e SBAShK-ut do të takohet me anëtarët e Komisionit për Arsim.

Montgomerynë në takim më pas do ta presë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Ndërkaq, ai do ta mbajë edhe një konferencë për media në ora 15:00, pas takimit final që do ta ketë me anëtarët e Këshillit Drejtues dhe me kryesinë e SBAShK-ut.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.