Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në spitalin e Pejës kryhet një intervenim I rrallë tek pacientja me tumor

NULL NULL
19.09.2023 12:39
Operimi

Në spitalin e Pejës kryhet një intervenim i rrallë.

Bëhet fjalë për një paciente të re e cila vuante nga karcinom ovariale metastatike (tumori).

Operimi u krye me sukses nga kirurg Dr. Fazli Shala, gjinekologu Dr. Blerim Daci, si dhe në bashkëpunim me kirurgun italian Blerim Daci.

Në njoftimin e këtij spitali thuhet se bashkëpunimi i tillë po e mundëson të kryhen intervenime që kryhen vetëm në institucionet më të njohura botërore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.