Në protestë ishin rreth 500 veta - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në protestë ishin rreth 500 veta

NULL NULL
17/06/2015

Organizata të dala nga lufta kanë protestuar sot në orën 12 në Sheshin Skëndërbeu kundër gjykimeve të luftëtarëve të UÇK-së dhe gjykatës Speciale.

Policia e ka konfirmuar mbarëvajtjen dhe mbylljen e protestës si të qetë dhe numrin e protestuesve.

Në deklaratën për media të policisë thuhet se me qëllim të monitorimit sa më të mirë të situatës, policia përgjatë gjithë kohës ka qenë prezent në lokacionin e sipërshënuar dhe njëkohësisht ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme konform autorizimeve policore.

“Protestuesit numri i  përafërt i të cilëve konsiderohet të ketë qenë rreth 500, kanë protestuar të qetë dhe rreth orës 13:30 janë shpërndarë.

Nuk është raportuar për ndonjë incident,” viijohet më tej në këtë kumtesë,transmeton Klan Kosova.