Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Leposaviq kapen mallra të kontrabanduara në vlerë prej 5 mijë eurosh

NULL NULL
20.02.2024 15:27
Dogana dhe policia parandalojnë një rast të kontrabandës në Leposaviq

5 mijë euro mallra të kontrabanduara janë kapur gjatë ditës së sotme në Leposaviq, nga policia dhe Dogana.

Autoritetet e ndaluan një automjet të dyshimtë i cili në territorin e Kosovës kishte hyrë përmes rrugëve ilegale.

“Automjeti në fjalë, në përputhje me dyshimet tona ishte duke transportuar mallra të kontrabanduara, kryesisht mallra ushqimore”, thuhet në njoftimin e Doganës, transmeton Klankosova.tv

“Ky sukses është një dëshmi e qartë e përpjekjeve të vazhdueshme të njësive Doganës dhe Policisë së Kosovës për të luftuar krimin e organizuar dhe tregtinë e paligjshme”, thuhet në njoftim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.