Ndeshjet e para në Rugby - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndeshjet e para në Rugby

NULL NULL
16/05/2015
Sot në Prishtinë mbahet turniri ndërkombëtar i Ragbit. Ky turnir mbahet për herë të parë në Kosovë

Turniri organizohet nga Klubi i Ragbit “Gjelat e Kosovës” dhe marrin pjesë edhe tri ekipe.

Gjatë turnirit do të zhvillohen tri ndeshje.

Turniri mbahet në stadiumin “2 Korriku” nëlagjen Dragodan nëPrishtinë me fillim në orën 14.

Ndeshjet luhet si në vijim:

14:00 – Kosovo Roosters Rugby Club vs Albania Rugby Club

15:20 – Kibubu Rugby Club vs Albania Rugby Club

16:30 – Kosovo Roosters Rugby Club vs Kibubu Rugby Club