Mot me diell dhe vranësira për këtë javë

Mot me diell dhe vranësira për këtë javë

NULL NULL
1 muaj më parë

Java e fundit e tetorit do të vazhdojë me kushte të mira meteorologjike. Do të ketë vranësira dhe intervale relativisht të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius, njofton Klan Kosova.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.