Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mike Pompeo thotë se nuk do të kandidojë për president të SHBA-së

NULL NULL
15.04.2023 00:41

Ish-sekretari i shtetit amerikan Mike Pompeo njoftoi të premten se nuk do të kërkojë nominimin e republikanëve për president në vitin 2024.

“Susan dhe unë kemi arritur në përfundimin, pas shumë konsiderate dhe lutjesh, se nuk do të prezantohem si kandidat për t’u bërë President i Shteteve të Bashkuara në zgjedhjet e vitit 2024”, shkroi Pompeo në Twitter të premten në mbrëmje, transmeton Klankosova.tv.

Në një deklaratë, Pompeo e përshkroi vendimin si “personal”, duke shtuar se “koha nuk është e përshtatshme për mua dhe familjen time”.

“Për ata prej jush, ky njoftim zhgënjen, ju kërkoj ndjesë”, tha ai.

“Dhe për ata prej jush këto emocione, dijeni se unë jam 59 vjeç. Mbeten shumë më tepër mundësi për të cilat koha mund të jetë më e përshtatshme pasi udhëheqja presidenciale bëhet edhe më e nevojshme”.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.