Meta uron 7 marsin, dhuron 50 libra për shkollën e Prekazit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Meta uron 7 marsin, dhuron 50 libra për shkollën e Prekazit

NULL NULL
07.03.2023 12:46
Ilir Meta

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, me rastin e 7 Marsit, ditës së mësuesit ka dërguar pesëdhjetë libra dhuratë për bibliotekën e shkollës “Azem Bejta” të Prekazit.

Meta, mes tjerash, kujtoi edhe 25-vjetorin e rënies së komandantit legjendar, Adem Jashari, njofton Klankosova.tv.

“Me një kartolinë urimesh dërgova pesëdhjetë libra dhuratë për bibliotekën e shkollës “Azem Bejta” të Prekazit. Gëzuar të gjithë nxënësve dhe mësuesve për 7 Marsin, ditën e Arsimit Shqip, “Ditën e Mësuesit”! Detyra e nxënësve është e përditshme, të mësoni e të lexoni. Ndërsa detyra jonë si politikanë është t’i përkrahim mësuesit e nxënësit shqiptarë kudo që ata ndodhen, në trojet e tyre historike dhe në diasporë”.

“Kjo ditë këtë vit shënon edhe 25-vjetorin e rënies së Adem Jasharit, kryesimbolit të përpjekjes shqiptare për liri e dinjitet. Lavdi e përjetshme heroizmit të Jasharëve”, ka shkruar Meta në Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.