Messi rikthehet në majë, FIFA e shpall më të mirin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Messi rikthehet në majë, FIFA e shpall më të mirin

NULL NULL
27.02.2023 22:45

Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit nga FIFA.

Ky sukses i argjentinasit vjen pas triumfit në Kupën e Botës “Katari 2022”, ku udhëhoqi kombëtaren e tij drejt triumfit në këtë garë pas 36 vjetësh.

Argjentinasit kanë dominuar në këtë ceremoni pasi trajneri më i mirë shkoi për Lionel Scalonin, portieri më i mirë për Emiliano Martinezin dhe çmimi për fansat më të mirë shkoi për ata Albicelestë.