Messi "pushtohet" nga fansat, porsa del nga një restorant në Argjentinë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Messi “pushtohet” nga fansat, porsa del nga një restorant në Argjentinë (VIDEO)

NULL NULL
21.03.2023 15:56

Qindra tifozë të Argjentinës shkuan nëpër rrugët e Buenos Aires vetëm për të parë futbollistin e famshëm, Lionel Messi.

Ylli i Paris Saint-Germain është kthyer në Argjentinë, përpara një miqësore ndërkombëtare kundër Panamasë, dhe sapo u përhap lajmi se ai ishte me familjen e tij në restorantin Don Julio në Palermo, Messi u prit me një turmë masive njerëzish, shkruan TMZ, transmeton Klankosova.tv.

Në videot amatore, Messi u pa se kishte nevojë për shoqërimin e policisë për të dalë nga ndërtesa pak para orës 2 të mëngjesit, ku njerëzit bërtisnin dhe dëshironin me ngulm të bënin foto me yllin e futbollit.

Pavarësisht numrit dërmues të njerëzve që kishin dalë të prisnin, Messi dukej shumë i lumtur, teksa kalonte nëpër turmën e njerëzve.