Mbrojtja pret lirimin e Drenicës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbrojtja pret lirimin e Drenicës

NULL NULL
26/05/2015
Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në veri të këtij qyteti, nesër trupi gjykues i misionit EULEX pritet të shpallë verdiktin ndaj grupit "Drenica”.

Pretendimet e pokurorisë që janë përfshirë në aktakuzën e ngritur më 6 nëntor të vitit 2011 në vazhdimësi janë hedhur poshtë nga të pandehurit si dhe nga avokatët e tyre.

Këta të fundit mohimet i kanë bërë edhe gjatë fjalëve të tyre përfundimtare të dhëna në përfundim të administrimit të provave në këtë proces.

Avokati Mahmut Halimi, mbrojtës i të dyshuarit Ismet Haxha, ka bërë të ditur për KosovaPress se beson në aktgjykim lirues jo vetëm për klientin e tij, por për të gjithë të pandehurit në këtë çështje penale.

Sipas tij, çdo vendim tjetër do të ishte i pajustifikueshëm dhe i paligjshëm.