Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mblidhet Këshilli i Ministrave të BE-së, diskutohet për liberalizimin e vizave për Kosovën

NULL NULL
09.03.2023 07:46

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian, do të mblidhet sot ku në rendin e ditës është edhe leximi i parë i aprovimit të liberalizimit të vizave për Kosovën.

Kështu ka njoftuar Demush Shasha, i cili është drejtor i Institutit të Kosovës për Politikat Evropiane.

Shasha në një postim gjatë së mërkurës tha se Këshilli i Ministrave të BE-së do të aprovon liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Lajm i shkëlqyer që nesër Këshilli i Ministrave të BE-së do të aprovon liberalizimin e vizave për Kosovën, nën “piken A” që nënkupton se konsensusi brenda të gjitha vendeve anëtare është arritur edhe në nivelin politik”, tha Shasha.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.