Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë që nga 7 tetori

NULL NULL
22.02.2024 09:47
Lufta në Gaza
Ndërtesa të shkatërruara nga lufta në Gaza. Foto nga arkiva

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi ka bërë të ditur se gjithsej 29 mijë e 410 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

Në njoftimin e kësaj ministrie bëhet e ditur se 69 mijë e 465 persona të tjerë janë plagosur që nga fillimi i luftës, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ministria nuk ka bërë dallime mes civilëve dhe luftëtarëve të vrarë në shifrat e saj.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.