Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 1 milion njerëz marrin pjesë në Paradën e Krenarisë në Londër (FOTO)

NULL NULL
02.07.2022 16:56

Më shumë se 1 milion pjesëtarë dhe mbështetës të komunitetit LGBTQ kanë mbushur rrugët e Londrës, për 50-vjetorin e Paradës së Krenarisë.

Qielli mori ngjyrën e ylberit teksa aktivistë, politikanë, çiklistët, të famshëm dhe madje edhe qentë marshuan nëpër kryeqytet për herë të parë që nga pandemia.

Organizatorët e quajtën ngjarjen si më të madhen dhe më gjithëpërfshirësen në histori.

Parada e këtij viti i kushtohet marshimit të parë, të vitit 1972, raporton Metro, transmeton Klankosova.tv.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.