Mbi 1 mijë policë shqiptar për ndeshjen Shqipëri-Serbi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 1 mijë policë shqiptar për ndeshjen Shqipëri-Serbi

NULL NULL
01/10/2015

Ka mbetur vetëm një javë që na ndan me ndeshjen futbollistike në mes Serbisë dhe Shqipërsië, ndërsa policia shqiptare ka bërë publike masat e saj për garantimin sigurisë gjatë kësaj sfide.

Andaj përmes një komunikimi me media, Drejtori i Rendit Publik në Policinë e Shqipërisë, Gjovalin Loka,  bëri të ditur se për këtë ndeshje sportive janë angazhuar 1500 forca policore, shkruan Lapsi, përcjellë Klan Kosova.

Ndërsa pjesë e këtij njoftimi për media ishin edhe disa masa sigurie që do të mirren rreth pallateve të stadiumit ”Elbasan Arena”.

Për më shumë shiqoni edhe lajmërimin në vazhdim:

 

12048617_10206402686699693_178638670_n