Luftëtari i UFC-së zbulon se është biseksual - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Luftëtari i UFC-së zbulon se është biseksual

NULL NULL
18.03.2023 00:40

Luftëtari i UFC-së, Jeff Molina, ka zbuluar se është biseksual.

25-vjeçari amerikan tha se “nuk ishte ashtu siç doja ta bëja këtë” pasi një video private e tij u zbulua të enjten.

“Më morën shansin për ta bërë kur të isha gati”, tha Molina në rrjetet sociale.

“Jam përpjekur ta mbaj private jetën time nga mediet sociale”.

“Kam dalë me vajza gjatë gjithë jetës sime dhe kam shtypur ndjenjat që kam pasur gjatë gjithë shkollës së mesme në ekipin e mundjes, gjatë gjithë kolegjit që ndjek MMA, madje edhe pasi kam realizuar një pjesë të ëndrrës dhe jam futur në UFC”.

“Mendimi i shokëve të mi, shokëve të skuadrës dhe [njerëzve] që më shikojnë ndryshe – e lëre më të më trajtojnë ndryshe – për diçka që nuk mund ta kontrolloj ishte diçka që nuk mund ta kuptoja”.

Molina, i cili i ka fituar të tre ndeshjet e tij në UFC, mbajti një çantë speciale UFC për të mbështetur Krenarinë gjatë fitores së tij ndaj Zhalgas Zhumagulov në 2022, por u keqtrajtua në mediat sociale.

Ai aktualisht është i pezulluar për shkak të rolit të tij të dyshuar në një skemë bastesh.