Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lojërat Mesdhetare mund të zhivllohen në Kosovë

NULL NULL
nga Emanuell Syla 10.04.2023 20:29

Kandidaturën Kosova e ka shpallur, ndërsa shpresa është e madhe që të bëhet shteti nikoqir i Lojërave Mesdhetare për vitin 2030. Kështu po thotë sekretari i Komitetit Olimpik të Kosovës.

Besim Aliti këtë organizim e sheh si shpëtim për infrastrukturën sportive vendore.

Lojërat Mesdhetare zhvillohen çdo 4 vjet, ndërsa për herë të fundit u zhvilluan më 2022 në Oran të Algjerisë, aty ku Kosova kishe fituar gjashtë medalje.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.