Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lojë dramatike, Sigal Prishtina e mposht Trepçën veç për tre pikë epërsi

NULL NULL
13.03.2023 20:58
Basketboll

Sigal Prishtina ka arritur ta mposht Trepçën në një lojë tejet dramatike që u zhvillua në “Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve”, në Prishtinë.

“Bardhëekaltërit” triumfuan për tre pikë, me rezultat 78:75.

Dy çerekët e parë iu takuan Trepçës.

Derisa dy çerekët e pjesës së dytë, i takuan skuadrës vendase, që e morën kontrollin e ndeshjes.

Për Prishtinën i mirë ishte Derrick Wilson me 14 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime.

Më i dalluari për Trepçën ishte Drilon Hajrizi, i cili shënoi 23 pikë, pesë kërcime dhe një asistim.

Prishtina pas kësaj fitore ka 44 pikë në krye të tabelës, me bilanc prej 19 fitoreve dhe gjashtë humbjeve.

Trepça renditet e katërta me 40 pikë, me bilanc prej 15 fitoreve dhe 10 humbjeve/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.