Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Llapi sonte përballet me skuadrën polake

NULL NULL
11.07.2024 12:10

Nënkampioni i Kosovës, Llapi sonte do të luajë në fazën kualifikuese në garës së dytë në futbollin evropian për klube, Europa League, në kuadër të rrethit kualifikues.

Skuadra e Tahir Batatinës, do të ketë punë me ekipin polak Wisla Krakow.

Loja nis nga ora 20:30 në stadiumin “Miejski im. Henryka Reymana”.

Wisla Krakow është në kategorinë e dytë të futbollit polak, por u kualifikua në gara evropiane, pasi e fitoi Kupën e Polonisë.

Ndërkaq llapjanët, bënë paraqitje fantastike sezonin që lamë pas dhe do të tentojë të kalojë rrethin e parë.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në “Zahir Pajaziti”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.