Lipjan: Arrestohet një person për dhunë në familje, i sekuestrohet një AK-47 e 94 fishekë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lipjan: Arrestohet një person për dhunë në familje, i sekuestrohet një AK-47 e 94 fishekë

NULL NULL
25.02.2023 09:24
Sekuestrohet nje arme ne Lipjan

Një person është arrestuar në Sllovi të Lipjanit, pasi i njëjti dyshohet për dhunë në familje e armëmbajtje pa leje.

Sipas policisë, pjesë e intervenimit në rast ka qenë edhe kontrolli i shtëpisë ku janë sekuestruar një kallashnikov, tre karikatorë dhe 94 fishekë.

“Ndaj personit të dyshuar në konsultim me prokurorin e shtetit, është iniciuar rast për veprat dhunë në familje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armëve”, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se personi i arrestuar me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.