Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Leipzigu triumfon në Kupën e Gjermanisë

NULL NULL
03.06.2023 22:23

Leipzigu e ka fituar Kupën e Gjermanisë, pasi në finale e mposhti Eintracht Frankurtin me rezultat të pastër 2-0.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Christopher Nkunku, në minutën e 71’. Ndërsa golin e vulosjes së fitore e realizoi Dominik Szoboszlai, në minutën e 85’.

Kështu deri në fund Frankfurti u mundua ta rrezikojë portën e Leipzigut, por pa gjetur rrjetën.

Më i dalluari në ndeshje ishte Nkunku, i cili shënoi golin e parë dhe asistoi golin e dytë.

Leipzig e fiton trofeun e Kupës së Gjermanisë për herë të dytë rresht. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.