Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak takohet me Gjukanoviq, bisedojnë për situatën në Ballkan

NULL NULL
02.06.2022 23:57

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Ai, me anë të një postimi në Twitter, ka thënë se se ata kanë biseduar për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor.

“I gëzuar për t’u takuar me Gjukanoviqin  për herë të dytë këtë javë, këtë herë në Bratislavë, për të vazhduar diskutimet tona për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor”,ka shkruar Lajçak, transmeton KlanKosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.