Kurti priti në takim kampionin e superligës në basketboll, KB Peja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti priti në takim kampionin e superligës në basketboll, KB Peja

NULL NULL
26.05.2023 11:12
albin kurti kb peja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti dje në takim kampionët e këtij edicioni të superligës së basketbollit në Kosovë, KB Peja, duke potencuar se edicioni i sivjetmë ka rikthyer basketbollin në vëmendjen e secilit prej nesh, duke potencuar kështu se rritja e shikueshmërisë dhe mbështetjes për sportin lokal sinjalizon drejtimin e duhur të zhvillimit të sportit në nivel shtetëror.

Bëhet e ditur se ai uroi drejtuesit dhe lojtarët e Klubit të Basketbollit Peja për arritjen në këtë sezon dhe u dëshiroi edhe më shumë suksese në të ardhmen. Po ashtu theksoi se si qeveri janë të interesuar që ta forcojnë sa më shumë sportin, i cila theksoi se ka shumë rëndësi për rininë dhe për shëndetin, por edhe për afirmimin e shtetit.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.