Kurti pritet nga Zaev (VIDEO)

Kurti pritet nga Zaev (VIDEO)

NULL NULL
8 months më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore në Shkup.

Ai është pritur nga homologu maqedonas, Zoran Zaev, para nisjes së mbledhjes së përbashkët të qeverive të të dyja vendeve, njofton Klankosova.tv.

Është hera e parë në histori që Qeveria e Kosovës dhe Qeveria e Maqedonisë së Veriut mbajnë mbledhje të përbashkët.