Kurti pritet nga Zaev (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti pritet nga Zaev (VIDEO)

NULL NULL
10 months më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore në Shkup.

Ai është pritur nga homologu maqedonas, Zoran Zaev, para nisjes së mbledhjes së përbashkët të qeverive të të dyja vendeve, njofton Klankosova.tv.

Është hera e parë në histori që Qeveria e Kosovës dhe Qeveria e Maqedonisë së Veriut mbajnë mbledhje të përbashkët.