Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti niset për në Francë, pritet të takohet me kreun e PE-së

NULL NULL
14.03.2023 21:20
Abin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka udhëtuar sonte për në Strasburg të Francës.

Zyra e Kryeministrit bën të ditur se Kurti do të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit me BE-në, njofton Klankosova.tv.

Tutje bëhet e ditur se gjatë qëndrimit dyditor, kryeministri Kurti do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të Parlamentit Evropian dhe me Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.