Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks

NULL NULL
20.03.2023 14:00
BOKS

Liberta Haxholli dhe Donat Syla, nuk u kthyen duarthatë nga Kupa e Botës në boks.

Haxholli dhe Syla, arritën që të fitojnë medaljen e bronztë.

Por, selektori Faton Xhakli dhe trajneri Nazim Halili, nuk u shprehen dhe aq të kënaqur me rezultat.

“Në muajin prill na pret Kampionati Evropian U18 në Jerevan (Armeni) dhe duhet punuar dhe përgaditur maksimalisht për ketë Kampionat Evropian”, thanë ata.

Kupa Botërore në Boks për të rinjë U18 “Adriatic Pearl” u mbajt në Budva të Malit të Zi nga data 13 mars e deri më 20 Mars 2023.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS