Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klan Kosova renditet si media më e besueshme në vend në raportin e Institutit Amerikan Republikan (VIDEO)

NULL NULL
15.05.2024 15:49

Instituti Ndërkombëtar Republikan amerikan (IRI) ka pubikuar rezultatet e një sondazhi të realizuar nga 5 shkurti deri më 4 mars në gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Sipas këtij raporti, televizioni Klan Kosova zë vendin e parë si televizioni më i besueshëm në vend.

Në pyetjen se cilës media specifike i besojnë më shumë për të marrë informacionin politik, si televizion, radio, gazetë, portal, nga respodentët e këtij hulumtimi, 18 përqind prej tyre e kanë zgjedhur të parën Klan Kosovën, ndërsa  15%  janë përgjigjur duke e renditur si zgjedhje të dytë, dhe 7 % të tjerë si zgjedhje e tretë.

Në fokus të këtij sondazhi të Instituti Ndërkombëtar Republikan amerikan pos pjesës së mediave ishin shqetësimet e qytetarëve të rajonit, me shtrenjtimin e jetesës, papunësinë dhe korrupsionin.

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.