Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kharkiv sulmohet me raketa

NULL NULL
05.06.2023 23:40
lufta ne ukraine

Qyteti lindor i Ukrainës, Kharkiv, është sulmuar me raketa, ka thënë kryebashkiaku i rajonit.

“Kharkovi nën sulm me raketa. Banorët e qytetit dëgjojnë shpërthime – të paktën disa raketa ranë”, shkroi ai në Telegram në minutat e fundit, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv

Alarmet për sulm ajror duket se janë dërguar në të gjithë qytetin, si dhe në disa pjesë në lindje të vendit, sipas uebsajtit të alarmeve në Ukrainë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.