Kërkohet paraburgim ndaj 15 të dyshuarve lidhur me aksionin ”Gropa” - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kërkohet paraburgim ndaj 15 të dyshuarve lidhur me aksionin ”Gropa”

NULL NULL
1 month më parë

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh nga Gjykata Themelore në Ferizaj ndaj 15 shtetasve të Turqisë.

Sipas kërkesës së Prokurorisë, ekziston dyshimi i bazuar se që nga muaji nëntor 2021 deri më 23 maj 2022, të pandehurit duke vepruar si anëtar të grupit, kanë poseduar me qëllim të shitjes, 67 kilogram narkotik të llojit heroinë, njofton Klankosova.tv.

Të njëjtën e kanë sjell fillimisht si lëndë të parë e kanë marrë në Iran e pastaj përmes Turqisë e kanë sjellë në Republikën e Kosovës, me çka kryen veprën penale “Blerja, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe naloge”, njofton Klankosova.tv.

Droga në Ferizaj erdhi nga Irani përmes Turqisë, të përfshirë edhe pesë shtetas turq