Kapet banda e hajnave që "terrorizoi" Pejën (VIDEO)

Kapet banda e hajnave që “terrorizoi” Pejën (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 1 month më parë

Policia e Pejës përmes një operacioni ka arritur që të arrestojë një grup të organizuar të hajdutëve.

Bëhet fjalë për 20 raste të vjedhjeve në fshatrat Vitomiricë, Brestovik, Cigë dhe në qytetin e Pejës, që kryesisht janë kryer në muajt tetor, nëntor dhe dhjetor të vitit 2020, njofton Klan Kosova.

Të dyshuarit janë grup i organizuar dhe i udhëhequr nga dy persona, të cilët janë nga fshatrat e Komunës se Pejës dhe Istogut.

Ata kanë pranuar se kanë kryer vjedhjet kryesisht në shtëpi të pabanuara me pronarë që jetojnë jashtë Kosovës.

Mjetet që i kanë vjedhur dyshohet se i kanë bartur me vetura që i kanë marrë me qira.

klankosova.tv