Kafeja, e shëndetshme - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kafeja, e shëndetshme

NULL NULL
09/08/2015

Të konsumoni kafe nuk është shumë e dëmshme për shëndetin.

Kështu nëse pini 3 deri në 4 kafe në ditë, ekspertët mjekësorë në Britani vërtetuan se ulni rrezikun e arterieve të bllokuara të cilat çojnë në sulme në zemër.

Hulumtuest gjetën se ata që konsumojnë një sasi të moderuar të kafesë, janë më pak të rrezikuar nga arteriet e bllokuara, i cili është sinjalizues i hershëm i sëmundjeve kardiovaskulare.

Enët e ngushta të gjakut dhe depozitat e tilla mund të çojnë në mpiksje e cila nga ana tjetër mund të shkaktoi në shumë raste sulm në zemër dhe goditje në tru, përcjellë Klan Kosova