Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Inaugurohet shtatorja e Shën Nënë Terezës në Lisbonë të Portugalisë

NULL NULL
16.11.2023 10:37
Nënë Tereza

Është inauguruar shtatorja e Shën Nënës Terezë, në kryeqytetin e Portugalisë, Lisbonë.

Në këtë ngjarja mori pjesë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Osmani tha se kjo nuk është thjeshtë vetëm një vepër arti.

“Por mbi të gjitha, një urë që na lidhë me idealin e përjetshëm të shërbimit vetëmohues dhe dashurisë për të tjerët”, tha ajo.

“Le të shërbejë kjo statujë si një kujtesë e vazhdueshme e bamirëses më të madhe që njohu njerëzimi!”, theksoi e para e shtetit të Kosovës.

Presidentja Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë zyrtare në Portugali.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme