LDK: Jemi të përkushtuar të luftojmë për të drejtat e personave me Sindromën Down - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LDK: Jemi të përkushtuar të luftojmë për të drejtat e personave me Sindromën Down

NULL NULL
21.03.2023 13:54

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një reagimi në Facebook, kanë shprehur përkushtimin e tyre për të luftuar për të drejtat e personave me Sindromën Down.

“Çdo person, pavarësisht aftësive të tij ka talent dhe potencial të veçantë. LDK është e përkushtuar të luftojë për të drejtat e personave me Sindromën Down dhe të sigurojë që personat që jetojnë me aftësi të veçanta të kenë mundësi të barabarta me të gjithë”.

“Le të riangazhohemi dhe të kujtojmë sloganin e fuqishëm “Me ta, jo për ta”, ku të gjithë përpiqemi të krijojmë një shoqëri të shëndoshë dhe të barabartë”, thuhet tutje në njoftim.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.