Hoxhaj tregon se çka i tha ish-shefi i UNMIK-ut: Doja ta shihja Kosovën e pavarur - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoxhaj tregon se çka i tha ish-shefi i UNMIK-ut: Doja ta shihja Kosovën e pavarur

NULL NULL
16.05.2023 19:47
Enver Hoxhaj

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në vizitë zyrtare në Kopenhagë të Danimarkës, duke marr pjesë në Samitin e Demokracisë, nga ku ka njoftuar edhe për disa takime që ka zhvilluar atje.

Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook,ka bërë të ditur se është takuar edhe me ish-shefin e UNMIK-ut për Kosovë, Søren Jessen-Petersen, i cili misionin e tij për Kosovën e ka përmbyllë në vitin 2006.

Hoxhaj, tregoi edhe fjalët se çka i tha Petersen për Kosovën, gjatë këtij takimi.

“Dita më e mirë për mua ishte dita kur e përmbylla misionin tim në Kosovë, sepse doja ta shihja Kosovën e pavarur!” – Kështu më tha sot në Kopenhagë, ish-Shefi i UNMIK-ut në Kosovë, Søren Jessen-Petersen, të cilin e falënderova për mbështetjen e madhe ndaj Kosovës!”, ka shkruar tutje Hoxhaj, derisa ka shpërndarë një fotografi bashkë me Petersen.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.