Haziri: Opozita po e dëmton demokracinë tonë të re

Haziri: Opozita po e dëmton demokracinë tonë të re

NULL NULL
5 years më parë

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëherit nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, po cilëson se opozita kosovare, po i bën dëm sistemit demokratik në Kosovë me veprimet që po ndërmerr tash e disa muaj në pengim të punës së Kuvendit të Kosovës.

“Kuvendi i Kosovës është organi më i lartë kushtetues. Qëllimi i oppzitës është që të shkaktohet denormalitet, defunksionalitet dhe të shkaktohen shqetësime te qytetarët”, ka thënë Haziri në Info Magazine të Klan Kosovës.

“Metodat e opozitës janë të paqëlluara dhe jo të mira për demokracinë tonë të re parlamentare. Kryeministri Mustafa ka bërë vendime politike karshi kërkesave të opozitës, si shkarkimin e Jabllanoviqit”.