Haxhiu i reagon Musliut: Në Kosovë ka femicid, mohimi i inkurajon kriminelët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhiu i reagon Musliut: Në Kosovë ka femicid, mohimi i inkurajon kriminelët

NULL NULL
09.03.2023 12:04

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, i ka reaguar deputetes së PDK-së, Ganimete Musliut, e cila ka thënë se në Kosovë nuk ka femicid.

Sipas Haxhiut, në Kosovë ka femicid dhe mohimi i tij i inkurajon kriminelët, njofton Klan Kosova.

Ministrja ka thënë se mendësia e Musliut është mendësie e PDK-së e cila nuk ka bërë asgjë për ta luftuar dhunën ndaj grave.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Musliu i përgjigjet Fejzës: Në Kosovë nuk ka femicid, ka dhunë ndaj grave

klankosova.tv